Fanoušci značky Redmi už se začínají těšit na nové telefony vlajkové řady Redmi K40, které podle analytiků mají dorazit už někdy v průběhu února. A samotný šéf firmy Lu Weibing to v podstatě potvrdil v dnešních příspěvcích na sociální síti Weibo. V prvním se omluvil za nedostupnost Redmi K30 Ultra, které se vyprodalo hned v srpnu, ale na druhou stranu naplno přislíbil únorový příchod nových modelů. Vedle toho také samozřejmě zdůraznil i skvělý poměr cena/výkon, který je podle jeho slov vždy u produktů značky přítomen.

Analytici také pokládají za velmi vypovídající fakt, že v příspěvku přímo zmínil procesor Mediatek Dimensity 1000+ použitý u K30 Ultra. To podle nich jasně naznačuje, že Redmi plánují minimálně jednu verzi novinek opět s využitím křemíkového základu Mediateku, pravděpodobně v podobě Dimensity 1200. To spolu s potvrzenou verzí se Snapdragonem 888 a hojně spekulovanou variantou se Snapdragonem 870 dává poměrně velký rozptyl možností. Ale řada „K“ vždy patří k velmi početným, takže se určitě neomezí jen na jeden dva rozdílné modely. I když ne všechny asi dorazí najednou.

Lu Weibing také fanouškům předvedl snímek hned s dvojicí balení Redmi K40. Jedno z nich je výrazně menší a tak vše zavdává spekulacím, že se firma po vzoru mateřského Xiaomi odhodlala odstranit z balení telefonu nabíječku. Existence dvou možností ale stále ukazuje spíše na možnost volby, což jsou asi fanoušci ochotní akceptovat. Ostatně i Xiaomi s Mi 11 nabídli extra nabíječku zdarma a drtivá většina zákazníků této nabídky využila. A my můžeme jen doufat, že něco podobného potká i globální verzi telefonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.