Společnost OnePlus ani letos nechce zanedbávat své příznivce a fanoušky a připravuje pro ně několik novinek. V prvé řadě to bude vlajková série OnePlus 9, která by měla být letos rozšířena o odlehčenou verzi Lite. A to samozřejmě nebude všechno. Navíc to nyní vypadá, že budoucí OnePlus telefony dostanou několik nových a zajímavých funkcí fotoaparátu.

Jaké nové funkce by mohly OnePlus telefony mít zjistili pánové z XDA Developers, kteří se opět prohrábli řetězci a kódy v aplikaci OnePlus Camera. Vyšla totiž nová aktualizace Oxygen OS v open beta verzi pro telefony řady OnePlus 7 a 7T. Její součástí je i nová verze aplikace Camera, konkrétně jde o verzi 6.4.23. A právě rozborka kódů ukazuje na nové funkce kamery. Ty ale nebudou součástí této aktualizace, spíš se s nimi počítá pro nadcházející telefony.

Podívejme se tedy o jaké nové funkce jde. Je to především režim Tilt-shift. Ti, kteří se víc zabývají fotografováním asi vědí, že jde o efekt miniaturizace focených objektů. Ta vzniká díky speciálnímu objektivu, který může, zjednodušeně řečeno, měnit svou polohu k obrazovému senzoru. Dále je to režim Starburst, který zase vytváří „hvězdný efekt“ při focení jasného zdroje světla, jako je například slunce.

K dalším novým režimům bude patřit Moon mód pro focení hvězdné oblohy. V aplikaci fotoaparátu bychom u tohoto režimu navíc měli najít i několik barevných filtrů. Přidán bude i režim Hyperlapse pro zrychlená časosběrná videa. A posledním novým režimem by měl být mód Focus peaking. Tato funkce je poměrně běžná u bezzrcadlových fotoaparátů a zvýrazní hrany a okraje zaostřených objektů. Všechny tyto režimy zatím nejsou v aplikaci aktivní, ale je možné, že by mohly být zpřístupněny už pro chystané vlajkové modely OnePlus 9. Není to ale zatím potvrzeno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.