Značka Meizu se v poslední době rozhodně vytratila z veřejného povědomí a pomalu se zapomíná, že ještě nedávno šlo o jednoho z předních výrobců. Jejich posledním počinem byly modely řady Meizu 17, ale ty přece jen dorazily loni v květnu a pomalu na ně padá prach. To ale neznamená, že ještě balí fidlátky, protože podle všeho přece jen pracují na nových modelech řady Meizu 18. Oficiálně sice nemáme nic potvrzeného, ale známý leakster Digital Chat Station k tomu má rozhodně co říci.

Dnes totiž v čínských certifikacích našel informace hned o dvojici nových telefonů značky Meizu, i když je původně pokládal za jen lehce změněné kusy Meizu 17. V dalším příspěvku ale názor pozměnil, protože se přece jen podle všeho jedná spíše o Meizu 18. Jde o dva modely, v certifikacích primárně odlišené kapacitou baterie a rychlostí nabíjení. Slabší verze nabídne 30W nabíječku a zhruba 4000 mAh baterii, přičemž silnější pak 4500 mAh a 40W. Modernisty pak určitě potěší i fakt, že podle certifikací nejsou opět nabíječky přítomny v balení telefonů, takže znovu zachráníme životní prostředí.

Co se týče konkrétního vybavení telefonů, tak se s největší pravděpodobností minimálně u jednoho kousku setkáme se Snapdragonem 870. Meizu jsou oficiálně na seznamu výrobců potvrzených pro jeho získání a vzhledem k jejich nízké frekvenci novinek se tak vše přímo nabízí u Meizu 18. Digital Chat Station ale nevylučuje ani špičkový Snapdragon 888 u vyšší varianty. Za zmínku pak stojí i v certifikacích načrtnutá podpora 4G eSIM, ale u ní není jasné, zda jde přímo o spojitost s novými telefony. Vydání novinek se odhaduje zhruba někdy na duben a uvidíme, zda půjde i o kusy pro globální trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.