Společnost Xiaomi odstartovala svou letošní produkci už na samotném konci loňského roku, kdy v Číně představila vlajkový telefon Mi 11. Ten se ale začal prodávat až v lednu/januári. Výrobce navíc slibuje, že jen v prvním kvartálu roku 2021 uvede hned devět dalších telefonů. Mezi ně ale budou patři i modely Redmi. Zároveň se také čeká, že někdy během roku by se na trh mohla dostat šestá generace jejich populární nositelnosti, náramek Xiaomi Mi Band 6.

Připomeňme, že jeho předchůdce, Mi Band 5, byl představen loni v červnu/júni a do konce roku dostal několik aktualizací a s nimi i několik nových funkcí. Je tedy v této době stále ještě aktuální nositelností, ale není řečeno, že se jeho nástupce Xiaomi Mi Band 6 objeví v dohledné době. Každopádně zmínku o tom, že na něm Xiaomi pracuje můžeme zaregistrovat v kódu aplikace Zepp. Info o tomto úniku najdeme například na stránkách Logger.

Podle těchto stránek má Mi Band 6 kódové označení „Pangu“. Měl by mít stejné funkce jako Mi Band 5 a přidáno by mělo být i několik nových funkcí a také vizuální vylepšení. Zdá se, že náramek bude vydán ve dvou verzích. První z nich s modelovým označením XMSH16HM je čínská verze s NFC a modelové označení XMSH16HM by mělo patři verzi bez NFC a je pravděpodobné, že tato verze se bude prodávat jak v Číně, tak i na globálním trhu.

Mezi funkcemi bychom údajně měli najít podporu hlasového asistenta Alexa a senzor SpO2 pro monitoring okysličení krve. Podle vyššího rozlišení ciferníků lze odhadovat, že Mi Band 6 by mohl mít větší displej než jeho předchůdce. Narůst by měl i počet sportovních režimů. Jde ovšem o zatím nepotvrzené informace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.