Mnoho uživatelů v našich končinách často volá po návratu opravdu kompaktních telefonů, protože se jim současné „lopaty“ už málem nevejdou do kapes. Se slzou v oku tak vzpomínají například na legendární modely řady Sony Z Compact, která podle nich měla ideální velikost. Loni volání po menších telefonech vyslyšeli v jablečné centrále a měli jsme tak možnost z jejich dílny vidět hned dva kusy v této kategorii, iPhone SE 2020 a iPhone 12 Mini. Výrobci Androidů jsou zatím lehce pozadu, ale třeba se blýská na lepší časy, protože Sony údajně plánují letos nový model Xperia Compact.

Spekulativní rendery míří do světa

Tyto spekulace dnes přiživili šikulové z OnLeaks, kteří už hned pustili do světa vlastní rendery, jak by tento kompaktní kousek mohl vypadat. Samozřejmě nejde o nic oficiálního, ale vše by mělo být založeno na zákulisních věrohodných informacích. Design telefonu je tak na první pohled už drobátko vousatý, protože jsou vidět poměrně široké rámečky displeje a také kapkovité vykousnutí pro senzor selfie kamerky. Displej je plochý a mělo by teoreticky jít o 5.5-palcovou úhlopříčku. A bylo by asi přílišným optimismem čekat vyšší obnovovací frekvenci panelu.

Zadní strana telefonu je pak poměrně jednoduchá, oválný modul zadního fotoaparátů skrývá jen dva senzory a LED blesk. Čtečka otisků prstů je umístěna na boku do zapínacího tlačítko, ale to je pro mnohé modely od Sony standardem. Zajímavostí je i jedno extra hardwarové tlačítko na boku telefonu, které by teoreticky mohlo sloužit pro Google Assistanta nebo jako závěrka fotoaparátu, podobně jako u Xperia 5 II. Na renderech potěší i přítomnost 3.5 mm sluchátkového jacku.

High-end asi Xperia Compact 2021 nebude…

Někde se jim podařilo vyhrabat i přesné rozměry údajné Xperia Compact 2021, které by měly být 140×68.9×8.9 mm. Vzhledem k hlavnímu 13 Mpx senzoru fotoaparátu a 8 Mpx selfie kamerce se dá s úspěchem spekulovat, že high-end ambice telefon mít asi nebude. A s největší pravděpodobností ani ty do střední třídy… Konkrétní detaily o procesoru, rozlišení nebo kapacitě baterie ale ještě nejsou známy, tak třeba Sony překvapí. Zajímal by vás kompaktní Android i v případě, že by nešlo o žádný „trhač aslfaltu“ ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.