Společnost Samsung poměrně nedávno představila novinkový procesor Exynos 2100. Ten má oproti modelu Exynos 990 mnohá vylepšení a třeba v testech Geekbench bodoval v rámci výkonu CPU podobně jako Snapdragon 888. Ale kdyby mělo dojít na srovnání s čipsetem Apple A14 Bionic, jisté rezervy bychom tu stále našli. Ostatně i ve srovnání testů GPU Exynos 2100 lehce zaostává za SD888.

V souvislosti s tím se ale na korejské síti objevila zpráva, že Samsung začíná pracovat na dalším novém procesoru. Cílem je vyvinout čipset, který by nejen konkuroval procesoru Apple A14 Bionic, ale aby jej ve výkonu překonal. Korejští tipaři, kteří tuto informaci pustili do světa také odhadují, že nový Samsung procesor by mohl být představen už ve druhé polovině letošního roku.

Zdá se to jako velmi ambiciózní plán. Podle všeho by mohl Samsung využít spolupráce se společností AMD. Výrazně by mohl být vylepšen zejména grafický výkon chystaného procesoru. Dále by mělo zřejmě dojít i k vylepšení spotřeby energie a také snížení zahřívání čipsetu. Obě společnosti už údajně pracují na optimalizaci chystaného procesoru. Zpráva na korejských stránkách Clien také naznačuje, že Samsung by v souvislosti s tím mohl změnit letošní harmonogram uvádění nových vlajkových procesorů. Novinky bychom se tak mohli dočkat například u řady Galaxy Note, případně u vlajkových telefonů Vivo, což by také nebylo nic překvapujícího.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.