Fanoušci designové řady Mi MIX od Xiaomi mají v posledních dnech určitě důvod k radosti, protože to podle zákulisních informací opravdu vypadá na její oživení. Zhusta se také spekuluje o tom, že by Mi MIX 4 mělo být první telefonem značky s ohebným displejem. Pravdu se dozvíme asi až za pár měsíců, ale i tak se už pomalu můžeme začít těšit. A dnes jsme se od čínského gigantu dočkali i další zajímavosti, protože jejich podaný patent telefonu jako by přímo z oka vypadl právě designové filosofii řady Mi MIX.

Tento patent byl podán 29. října 2020 u světové organizace ochrany duševního vlastnictví (WIPO) a také u americké obdoby tohoto úřadu (USPTO). Od podání do zveřejnění to chvíli trvá, takže jsme se dočkali až v posledních dnech a jako první si tohoto patentu všimli kolegové z LetsGoDigital. Jak už je jejich dobrým zvykem, tak hned vyrobili i vlastní rendery založené na těchto patentech. A že je rozhodně na co se dívat, protože design telefonu rozhodně vystupuje z řady.

This slideshow requires JavaScript.

Výsuvný „slider“ design připomíná právě zatím poslední kousek řady od Xiaomi, Mi MIX 3 5G. Na rozdíl od tohoto kousků ale tento patent netroškaří a displej je zatočený a pokrývá i polovinu zadní strany telefonu. Jde tak o jakýsi hybrid „slideru“, „rollable“ designu a full-screen telefonu. Slider samotný pak v sobě skrývá senzor selfie kamerky a celou řadu doprovodných senzorů. A podle patentu je možné jeho vysunutí aktivovat i hlasovým povelem. Modul zadního fotoaparátu je na renderech jen pro názornost, protože se jedná o modul Mi 10T Pro.

Tento patent by sice řadě Mi MIX slušel, ale dá se s úspěchem pochybovat, že někdy reálně spatří světlo světa. V nejoptimističtějších odhadech možná maximálně jako designový koncept po vzoru Mi MIX Alpha. Ale invence Xiaomi je rozhodně zajímavá a na papíře vše vypadá parádně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.