Nedělní čas po poledni, ideálně po dobrém a vydatném obědě je u nás už dlouhá léta zasvěcen naší pravidelné rubrice Vychytávky z Číny. V ní se pokoušíme najít v čínských obchodech zajímavé kousky s nízkou cenou, které by mohly stát za hřích. Jako vždy se lehce tématicky zaměříme a dnes potěšíme velkou skupinu cyklistických fanatiků.

I když je stále kalendář ještě v zimních měsících a zeleň trávy rozhodně nevykoukla zpod bílé čepice, tak to zdaleka neznamená konec svištících cyklistů v ulicích. Je jich na leden až překvapivě mnoho a citlivému pozorovateli určitě přijde na mysl, zda jim není přece jen zima. Ale netřeba se bát, hned první dnešní Vychytávka jim v tom pomůže a dostane se i na doplňkové vybavení pro cyklo-oře. Tak vzhůru na to.

Poručíme větru, dešti

Studený vítr rozhodně nepatří k nejlepším kamarádům cyklisty a jeho lezavé prsty cítíte asi nejvíce na obličeji. Pro chladnější měsíce se tak určitě vyplatí nějaká obličejová maska, které zahřeje a v dnešní době navíc zastane i roli všudypřítomné roušky. Tedy ne, že byste ji na kole potřebovali, ale kdo ví s čím papaláši přijdou příště… Každopádně pro vás dnes máme zajímavou obličejovou masku ze zesíleného flísu, plně prodyšnou a roztahovací. A pokud ji třeba nevyužijete na kole, tak se neztratí ani na lyžovačku. Navíc je k mání jen za 4.37 dolarů v široké škále barev.

Univerzální gadget na řídítka

Pořádné přední světlo je pro každé kolo naprostou nezbytností, ale v dnešní multifukční době lze najít i kousky s pořádnou extra přidanou hodnotou. Jako je třeba model značky Gocomma, který se chlubí hned 3-v-1 funkčností. Kromě silného reflektoru s 1500 lumeny a čtyřmi režimy světla totiž nabídne i 120dB klakson a displej cyklo-počítače pro základní hodnoty. Vše samozřejmě ve voděodolném provedení do každé plískanice. A baterie gadgetu je dobíjecí pomocí USB, takže vše hezky pohodlně při ruce. S cenou 18.46 dolarů jde o parádní koupi pro každého nadšeného cyklistu.

Parádní pumpička od Xiaomi

Dofukování pneumatik je často velmi otravná dřina a člověk si navíc s klasickou pumpičkou nikdy není jistý, zda je vše na zcela správné úrovni. Od podobných myšlenek vás oprostí výborná chytrá pumpička Xiaomi Mijia, která je také i skvěle kompaktní a skladná. Hodí se nejen na kolo, ale i na auto, motocykl, nebo třeba i dofukování míčů. Vše je jednoduché a automatické s výběrem i přímo přednastavených hodnot tlaku. Baterie vydrží i pořádnou porci práce a dobijete ji pomocí micro-USB portu. No nekupte to jen za 38.30 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.