Ohebné telefony si během loňského roku stihly vydobýt své místo na slunci, i když jde stále o extrémně drahé kousky jen pro pár vyvolených. Ale zatím je poslalo na trh jen velmi úzké spektrum značek a pro čínské giganty se tak pomalu stává záležitostí stavovské cti dostat se do hry. Třeba takoví Xiaomi si už s touto myšlenkou pohrávají opravdu velmi dlouho a první snímek jednoho z prototypů je už poměrně vousatý. Letos bychom se podle analytiků už ale konečně měli dočkat a jako debutant se přímo nabízí znovuoživené Mi MIX 4.

Indicie o přípravě tohoto kousku už se začínají množit a dnes jsme se dočkali i dalších uniklých snímků inženýrského prototypu. Tedy abychom byli přesní, není jisté, že se jedná právě o Mi MIX 4, protože jde jen o ohebný telefon od Xiaomi běžící na systému MIUI 12. Ale vzhledem k historickému využití řady Mi MIX pro prezentaci revolučních designových prvků o tom asi málokdo pochybuje. Dokonce i konceptuální Alpha nesla označení řady Mi MIX, takže opravdu není jediný důvod si myslet, že by tomu mohlo být i premiérového ohebného kusu jinak.

Snímky ukazují klasický otevírací „knížkový“ design ve stylu Samsungu Galaxy Z Fold, takže žádné véčkové nebo vysouvací experimenty. Pro vlajkové modely je tento design nejpoužívanější a Xiaomi tak určitě hodlají hodit rukavici Samsungu nebo Huawei. Zákulisní zdroje ale také zmiňují, že vše pokračuje dle plánu i pro ohebné telefony značek OPPO a Vivo, i když se o nich momentálně příliš nemluví. Letošní rok tak bude podle všeho pro čínské giganty možností dorovnat některé luxusní kroky konkurence.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.