Předevčírem jsme se od značky Honor dočkali první představovačky od vyhlášení samostatnosti a modely řady V40 určitě vypadají zajímavě. Samozřejmě se na nich ještě pracovalo pod původním patronátem mateřského Huawei, takže jich schází přístup ke službám Google, ale to telefonům určeným čistě pro čínský trh moc nevadí. Honor ale podle posledních zpráv rozhodně neplánuje hraní jen na domácím písečku a letos plánuje poslat do světa hned celou škálu nových modelů telefonů.

Tyto informace pochází od známého leakstera Teme (neboli @RODENT950) a potěší všechny fanoušky značky Honor po celém světě. Konkrétně totiž zmiňuje plány firmy na globální aktivitu na trhu s telefony ve střední a vyšší třídě. Mluví se o jarním příchodu Honor View 40 (jako pravděpodobné globální verzi V40) a v létě pak asi přivítáme vlajkový Honor 40. A zapomínat nemůžeme ani na stylové kousky řady Honor Magic, které by navíc na globálním trhu debutovaly. Oznámení o podepsání strategických kontraktů s dodavateli navíc potvrdilo nedotčenost embargem a budoucnost je tak růžová.

To vše zní velmi slibně, i když zatím v podstatě o žádném ze zmíněných modelů neznáme žádné podrobnější detaily. Honor 40 možná využije nově podepsané kontrakty s dodavateli a není vyloučen ani například procesor od Qualcommu nebo novinky od MediaTeku. Ale i tak asi největší pozornost určitě poutá sdělení o plánech na oživení řady Magic, navíc v globální dostupnosti. Posledním v této řadě byl parádní vysouvací Honor Magic 2 3D v prvním čtvrtletí 2019, takže už na něj pomalu padá prach. Tak se nechejme překvapit, čím nás čínská značka překvapí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.