Fanoušci Xiaomi se už pomalu začínají připravovat na vydání globální verze vlajkové řady Mi 11, které by podle všeho mělo proběhnout někdy v únoru. A kromě toho bychom se také měli dočkat i vylepšené Pro verze, která by konečně měla uchlácholit rýpaly, kterým se u Mi 11 nezdál fotoaparát dostatečně high-end. Vše se tak chystá na přivítání novinek, které ale budou bez nejmenších pochybností poměrně drahou záležitostí. Ve stínu je tak i snížení ceny dosavadní špičkové řady Mi 10, které by ale pro mnoho fandů mohlo být skoro stejně zajímavé.

Koupě high-end modelu minulé generace je totiž v mnoha případech velmi rozumné řešení. Jedná se stále o plně konkurenceschopný model a zub času často srazí jeho cenu na úroveň současné vyšší střední třídy. Zejména u Xiaomi Mi 10 je to ale ještě markantnější, protože telefony této řady byly hned po vydání částí fanouškovské základy šmahem zavrženy jako předražené. Nové ceny už ale jsou výrazně přívětivější, protože třeba Mi 10 s 8GB+256GB je na 555 dolarech a 12GB+256GB jen na 620 dolarech. To už zní okamžitě mnohem lépe.

Xiaomi má navíc podle zákulisních zdrojů poměrně masivní zásoby neprodaných kusů Mi 10, takže snížení cen je naprosto logické. Stejně tak reklamní kampaň s tím spojené, kdy například šéf Redmi Lu Weibing na sociálních sítích Mi 10 vychválil jako telefon co ještě stále nemá žádné slabiny. A s rozumně nastavenou cenou telefon má v podstatě i pravdu. Jen je pro našince škoda, že Mi 10 u nás v podstatě nejsou oficiálně k dostání, takže si zájemci musí pomoci ze zahraničních zdrojů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.