Listopadové osamostatnění značky Honor na mateřském Huawei mělo samozřejmě dalekosáhlé následky. Podle všech ukazatelů si totiž firma dala opravdu práci s nekompromisním a neoddiskutovatelným odstřižením, takže nikdo nemůže realisticky napadnout jejich samostatnost se vším všudy. Což je zásadní fakt, protože v tom okamžiku se na značku nevztahuje americké embargo, které způsobilo obrovské problémy právě Huawei. Chvíle nejistoty v tomto ohledu naštěstí už ukončil sám šéf firmy George Zhao.

Krátce po včerejším oficiálním představení nové řady Honor V40 totiž potvrdil předchozí optimistické spekulace. Jeho tým tak opravdu už podepsal partnerskou spolupráci s valnou částí velkých jmen dodavatelů na mobilním trhu. Mezi těmi nejdůležitějšími jmény jsou MediaTek, Qualcomm, Intel, AMD, Micron, Microsoft, Samsung, SK Hynix nebo Sony. Stále ještě čekáme na definitivní potvrzení ohledně Google Services, ale neměl by v tom být problém. Takže jen dobré zprávy pro fanoušky.

Pan Zhao také načrtnul plánovanou strategii firmy, která by se měla soustředit hlavně na telefony pro střední a high-end kategorii. Ale nebude se omezovat jen telefony, protože plánuje expanzi i s produkty segmentu Internet of Things. Hlavní centrum značky bude v čínském Šen-čenu, tedy přímo u zdroje drtivé většiny čínských technologií. Společnost má pod smlouvou 8000 zaměstnanců a podle analytiků agentury Canalys hodlá v podstatě převzít globální roli Huawei. Včetně jejich záruky kvality, takže cíle rozhodně nejsou malé. Ale vše je na dobré cestě.