V podstatě od okamžiku říjnového představení povedeného OnePlus 8T se rozjel kolotoč spekulací a zaručených zpráv ohledně dalšího modelu v řadě. Tím je samozřejmě OnePlus 9 a podle všeho bychom se nových kousků měli dočkat už někdy v březnu. Mnozí analytici předpovídají další zásadní změnu ve strategii firmy a existenci hned trojice modelů, kromě standardní a Pro varianty by tak měl vyjít i Lite. Ale aktuální informace hovoří o tom, že by s největší pravděpodobností měl být OnePlus 9 Lite k mání jen pro čínský a indický trh a nás se tak týkat nebude.

Jeden z obvykle velmi dobře informovaných čínských „leaksterů“ dnes ale publikoval velmi zajímavý souhrn specifikací pro obě hlavní verze chystaného telefonu. Podle něj by tak OnePlus 9 i Pro měly být AMOLED displej s průstřelem v levém horním rohu, ale jinak se panely budou lehce lišit. Základní verze nebude zakřivená a nabídne 6.55-palcovou úhlopříčku s FullHD+ rozlišením a Pro varianta zvedne laťku na 6.78-palce a QHD+. Obě ale naštěstí budou mít 120 Hz obnovovací frekvenci.

Uvnitř pak samozřejmě v obou případech procesor Snapdragon 888 a pořádná porce paměti. Baterie by měly být také lehce diferencovány a měly by se pohybovat kolem 4500 mAh. Pro základní model už bylo v podstatě potvrzeno bezdrátové nabíjení a vyšší verze nabídne jeho 45W rychlejší variantu. Oba telefony by ale neměly vážit více než 200g, OnePlus 9 pak údajně má mít tloušťku jen 8 mm a OnePlus 9 Pro jen o fous víc s 8.5 mm. Tak teď už jen slušnou cenu a můžeme se začít chystat k nákupu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.