Na nedávném veletrhu CES 2021 jsme měli možnost vidět další teaser na parádně vypadající revoluční model LG Rollable. Ten slibuje inovativní design moderních ohebných telefonů a osobně jeho koncepci pokládám za mnohem použitelnější, než aktuální otvírací „knížky“ jako Samsung Galaxy Fold & spol. Jen částečně roztahující se obrazovka prostě má něco do sebe, protože ji můžete jednoduše provozovat jako klasický telefon bez nutnosti kompromisů. Bohužel je však budoucnost LG Rollable momentálně zahalena velkou nejistotou.

Mobilní divize mateřské firmy se totiž potácí v pořádných problémech a jen v loňském roce vykázala ztrátu přes 723 milionů dolarů. Ohlédnutí za poslední pětiletkou je ještě více tristní, protože 4.5 miliardy v červených číslech opravdu není nic ke chlubení. LG naštěstí nemá problém pokrýt ztráty z jiných zdrojů, protože ostatní divize jsou na tom výborně. Šéf té mobilní ale podle korejského tisku vážně zvažuje plné stažení z mobilního trhu a ve hře je i prodej celého odvětví některému ze zájemců.

Nejistá budoucnost se tak přímo dotýká i LG Rollable a firma čerstvě vydala dosti pesimistické prohlášení, protože „jsme otevření všem možnostem“ obvykle neznamená nic dobrého. Všemu určitě nepomohl ani neúspěch LG Wing na trhu. Tento také velmi zajímavý revoluční design telefonu sice vyhrál na CES cenu za inovaci, ale v reálu se ho prodalo méně než 100.000 kusů. Což jsou na podobný model velmi špatná číslo. Ztráta LG Rollable by ale byla velmi mrzutá a musíme tak doufat, že se třeba ještě LG k něčemu vybičují.