S chystanými telefony plánujícími využít čerstvě oznámený procesor Snapdragon 870 se nám opravdu roztrhl pytel. Jako první samozřejmě přispěchali s prvenstvím soudruzi z Lenova a modelem Motorola Edge S, ale další značky obratem následovaly. Takže momentálně se oficiálně přihlásili k podobnému plány i staří známí z OPPO, OnePlus nebo IQOO. A podle skvěle informovaného „leakstera“ Digital Chat Station do této skupinky patří i Xiaomi a překvapivě by chystaný model měl patřit do končící řady telefonů Mi 10. Jako bychom jich už teď neměli dostatek…

Výčet telefonů řady Mi 10 od Xiaomi je totiž pořádně dlouhý a upřímně se v něm často ztrácí i odborník. Některé z modelů dceřiných Redmi nebo POCO totiž končí na globálních trzích jako přeznačené Xiaomi a právě loňské Mi 10 takových vidělo celou řadu. A pokud se potvrdí zprávy od málokdy chybujícího Digital Chat Station, tak se musíme připravit ještě na jeden nový kousek. Ten údajně už existuje jako prototyp a do jeho představení by tak nemuselo příliš chybět.

Otázkou ale zůstává, zda v tomto případě nehovoříme o jednom chystaném telefonu hned dvakrát. Před pár dny se totiž objevily spekulace, že jeden z modelů Redmi K40 by měl mít na palubě místo Snapdragonu 888 právě Snapdragon 870. A vzhledem k historickým zkušenostem bych se nedivil, kdyby byl třeba právě tento kousek pro globální trhy přeznačen jako Xiaomi Mi 10xy. Ale samozřejmě se nedá vyloučit ani varianta, že Xiaomi ještě více zmatou fandy a pošlou do světa svůj vlastní model se vším všudy. Logiku jsme v některých jejich krocích přestali hledat už dávno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.