Kromě nového Honor V40 dnes čerstvě samostatná firma představila i aktualizované verze svých notebooků řady MagicBook. Ty jsou celosvětově velmi populární a i u nás patří k velmi dobře prodávaným kouskům. A nové modely MagicBook 14 a 15 mají určitě co nabídnout. Sice budeme jako vždy závidět čínské ceny, ale s tím už jsme se za ta léta naučili žít. Hlavní novinkou nových modelů je upgrade procesorů na 11th Gen čipy Intelu a také grafiky nVidia MX450. S cenami začínajícími v přepočtu na 756 dolarech velmi solidní nabídka.

Designově nové modely povětšinou vycházejí z těch již existujících, takže se opět dočkáme výborného kovového zpracování a displeje s tenoučkými rámečky. Stejně tak je zachována lehce kontroverzní vyskakující webkamera pod displejem na klávesnici nebo čtečka otisků prstů v zapínacím tlačítku. Displeje samotné jsou pak diferencované podle modelu a nabídnou 14-palců nebo 15.6-palců úhlopříčky. Jde samozřejmě o IPS panely s 300 nity jasu, 100% sRGB pokrytím barev a kompletními technologiemi ochrany očí včetně certifikací TUV Rheinland na modré světlo.

Hlavní změny jsou ale uvnitř a zákazník tak dostane především na výběr z procesorů i5-1135G7 a i7-1165G7. Slabší i5 varianta pak ještě navrch nabízí volbu mezi integrovanou a samostatnou grafikou, silnější i7 pak už právě jen samostatnou nVidia MX450. Velmi jednoduše je řešena paměťová výbava, všechny modely mají 16 GB RAM a 512 GB SSD disk. Velmi pozitivní krok. Dojde i na podporu Wi-Fi 6 se 2×2 MIMO anténami a vylepšení se dočká také systém chlazení. Stručným zhodnocením pěkná evoluce v rozumných mezích.

Ceny Honor MagicBook 14 začnou na 756 dolarech za i5 variantu a pomalu vyšplhají přes 849 za i5+MX450 až na 988 dolarů za i7+MX450. Větší MagicBook 15 pak tyto ceny přesně kopíruje a dochází tak k zajímavému úkazu, že notebooky se zcela rozdílnými úhlopříčkami displeje mají stejné ceny.