Zajímavého nového kousku Motorola Edge S se oficiálně dočkáme už jen za pár dní, konkrétně pak 26. ledna. Tento telefon by měl být premiérou nového čipsetu Snapdragon 870 a firma je na to patřičně hrdá. Šéf mateřského Lenova tak dnes třeba sdílel výsledek Edge S v populárním benchmarku Antutu. My se tak v podstatě poprvé můžeme podívat na reálný hrubý výkon tohoto procesoru v porovnání se současnou nabídkou. A nutno dodat, že si rozhodně nevede špatně. Na absolutní špičku sice nedosahuje, ale plně potvrzuje svoji konkurenceschopnost.

Motorola Edge S vybavená Snapdragonem 870 totiž dosáhla skoro 680.000 bodů. To je sice zhruba o sto tisíc bodů níže než chystaný referenční Black Shark 4 se Snapdragonem 888, ale i tak se nemá telefon za so stydět. S přehledem totiž poráží sourozence s SD865 a SD865 Plus, ale troufne si vyšlápnout třeba i na Kirin 9000. Zejména skóre grafického testu je výborné a znovu potvrzuje, že Qualcomm grafiky prostě umí. Snapdragon 870 prostě navzdory kořenům v minulé high-end generaci jednoznačně nepatří do starého železa a pro vyšší střední třídu může být požehnáním.

Použití tohoto nového čipsetu už potvrdila celá řada výrobců včetně iQOO, Oppo, OnePlus, Xiaomi či právě Lenova. Premiéru ale s největší pravděpodobností opravdu urve Motorola s Edge S a telefon vypadá solidně po všech stránkách. Na první pohled zaujme třeba nestandardní 105 Hz obnovovací frekvencí 6.7-palcového displeje a slušnou sestavou fotoaparátů. Název Edge S ale možná bude jen pro některé trhy, protože se spekuluje i o označení Motorola Nio. To je ale v podstatě podružné, protože zásadnější bude nastavená cena, která určí úroveň nové řady telefonů se Snapdragonem 870.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.