Značka Redmi si poté, co se stala dceřinkou Xiaomi a ne jen jednou z jejich produktových řad, rychle získala své místo na trhu mobilních zařízení. Postupně rozšířila své portfolio o další produkty jako jsou například televize nebo notebooky. Ovšem gros její produkce stále tvoří chytré telefony. Nutno dodat, že všechny se vyznačují výborným poměrem cena/výkon a jdou napříč všemi třídami a cenovými relacemi.

Snad jediné, do čeho se značka Redmi ještě nepustila, jsou herní telefony. To by se ale mělo po oficiálním představení procesoru Dimensity 1200 z dílen MediaTek změnit. Na čínské síti se o přípravách prvního herního telefonu Redmi zmiňuje jak populární tipař Digital Chat Station, tak i sám CEO značky, pan Lu Weibing. Tipař krátce po uvedení procesoru Dimensity 1200 na Weibo zmínil, že právě tento procesor bude pohánět první herní telefon Redmi.

Následně tuto skutečnost potvrdil i Lu Weibing. Ovšem kromě příprav herního telefonu s procesorem Dimensity 1200, který bude uveden až později, bude tento čipset využit i u „klasického“ modelu Redmi. Zřejmě půjde o některý z telefonů řady K40, která bude už brzy představena. Weibing totiž naznačil, že Dimensity 1200 odehraje v jejich telefonu svou světovou premiéru. To je samo o sobě poměrně zajímavé, ale zajímavější by možná bylo, kdy Weibing aspoň naznačil, zda herní telefon bude součástí některé z produktových řad, nebo pro něj bude vytvořena zvláštní série. A samozřejmě by v tomto případě bylo zbytečné už dnes spekulovat o jeho parametrech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.