Podle všech dostupných zdrojů bychom se během února měli dočkat představení řady telefonů Redmi K40 a fanoušci už pomalu nemohou dospat. Firma nás totiž zásobuje drobnými zásadními detaily, které umně dovedou vybičovat pozornost a vlnu zájmu. Slíbit telefon se Snapdragonem 888 a 120 Hz OLED displejem za cenu 2999 juanů (tedy asi v přepočtu 464 dolarů) je prostě marketingová trefa do černého. Samozřejmě se jedná o čínskou cenu a pro nás globální nešťastníky bude telefony dražší, ale i tak půjde určitě o parádní poměr cena / výkon.

Známý leakster Digital Chat Station dnes také přiložil další polínko do ohníčku zaručených informací. Podle jeho slov se totiž Redmi K40 bude mít nejmenší designový „průstřel“ displeje na trhu. Tento „průstřel“ pro umístění senzoru selfie kamerky by totiž měla mít v průměru pouhých 2.8 mm. Displej tak získá i vizuálně na kvalitě, protože více viditelného prostoru je vždy k dobru věci. Mnohé potěší i nezakřivení OLED displeje a již zmíněná podpora 120 Hz obnovovací frekvence. Panel od Samsungu má mít špičkové parametry a Redmi se jím oprávněně chlubí už v předstihu.

Šéf značky Lu Weibing také přiživil fanouškovské nadšení i dnešním snímkem obrazovky vlastního telefonu, protože jde právě o K40. Tento snímek dokumentuje výdrž telefonu, protože baterie má stále 64 % po plných 10.5 hodinách používání. A systém MIUI navíc ukazuje, že mobil zvládne ještě dalších 25 hodin. Samozřejmě netušíme, jak přesně byl telefon v tomto příkladu využívám a určitě si šéf Redmi vybral co nejpozitivnější možnost ukázat přístroj v dobrém světle. I tak jde ale o zajímavou informaci a snímek navíc svým rozlišením 2400 x 1080 pixelů potvrzuje FullHD+ rozlišení Redmi K40.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.