Včera v nočních hodinách vypustily čínské stránky DoNews do světa exkluzivní zprávu. V ní uvádějí, že společnosti OnePlus a Oppo spojily své síly v rámci oddělení pro vývoj a výzkum. Vzniklo tak jediné oddělení, ve kterém budou obě společnosti pracovat na vývoji nového softwaru a technologií.

K faktickému sloučení vývojářských týmů OnePlus a Oppo došlo už v prosinci/decembri loňského roku. Ale nyní byla tato spolupráce oznámena a potvrzena. Zástupci společnosti Oppo k tomu dodávají, že vývoj a výzkum sice už nebudou obě společnosti provádět samostatně, ale jejich produkty si do budoucna zachovají jedinečnost svých systémových funkcí. Obě společnosti se díky tomuto sloučení staly také součástí skupiny Ouga Group, které se snaží o větší propojení značek OnePlus, Oppo a Realme.

Zjednodušeně řečeno jde o podobné spojení jako u společnosti Xiaomi a značky Redmi. I ony sdílejí stejný systém výzkumu a vývoje. A je jisté, že jak pro Xiaomi, tak i pro Redmi je toto spojení přínosné. Stejně tak by mělo fungovat i spojení společností OnePlus a Oppo. Ostatně určité propojení těchto dvou firem už nějakou dobu funguje v rámci skupiny BBK Electronics Corporation. Do této nadnárodní skupiny patří také společnosti Vivo a Realme. Po sloučení vývojářských týmů by do budoucna mohly být společnosti Oppo i OnePlus sice samostatné, ale jejich spojení v tomto odvětví by mohlo dát vzniknout novým inovacím a technologiím.