Korejský gigant LG bezpochyby patří k nejúspěšnějším technologickým firmám na trhu vůbec a celkově se firmě rozhodně nevede špatně. Jejich mobilní divize ale už pár let skomírá a nedaří se jí vyrovnat s mnohem agresivnější konkurencí. Za třetí čtvrtletí 2020 tak například poslali do světa jen 6.5 milionu telefonů a jejich tržní podíl klesl na pouhá 2 %. To spolu se ztrátou zhruba 4.5 miliardy dolarů za posledních pět let nevěstí pro mobilní divizi firmy nic dobrého. Takže asi nikoho nepřekvapí stále nové a nové zvěsti o možném stažení značky z trhu s telefony celkově.

LG přitom patřili dlouhá léta k hybatelům celého trhu a na kontě mají celou řadu skvělých a velmi úspěšných modelů. Třeba takové LG G3 poprvé přišlo s QHD displejem, LG G5 poprvé uvedlo modulární koncept telefonu nebo LG G6 představilo poměr stran displeje 18:9. Slavné doby jsou však minulostí a zhruba někdy od dob G7 má značka problém nabídnout zákazníkovi něco lákavého. Jejich telefony často působí zastarale a jsou skoro vždy předražené. Nepomohlo ani zrušení oblíbené řady G, protože nástupce Velvet se příliš neujal. Do budoucna sice mají v plánu některé velmi nadějné kusy jako LG Rollable, ale možná už na ně vůbec nedojde.

Korejskými novinami totiž před pár dny prosvištěla zaručená informace, že si LG připravují tiskové vyjádření oznamující stažení z mobilního trhu. Zástupci firmy to obratem označili za zcela nepodložené spekulace, ale to je pravděpodobně jen zdržovací taktika. Dnes se totiž dostalo na světlo světa interní memo generálního ředitele LG, ve kterém oznamuje zaměstnancům masivní změny v mobilní divizi. Hemží se to tam slovy o nutnosti realistického přístupu vzhledem k situaci na trhu, což je velmi vypovídající. Slavná firma tak pravděpodobně začíná uznávat neudržitelnost situace. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.