Značce Honor se poté, co ji její matka Huawei prodala otevřelo pole pro vyjednávání s americkými výrobci hardware i software. Dnes již samostatná značka totiž není zatížena americkými sankcemi a embargo se na ni proto nevztahuje. Samozřejmě krátce po osamostatnění odstartovala jednání například se společností Qualcomm o dodávkách procesorů a podle ruských médií probíhají také jednání se společností Google. V souvislosti s tím se začíná proslýchat, že by globální verze telefonu Honor V40 mohla podporovat služby a aplikace Google.

Další nové zvěsti o tom, že by globální Honor V40 mohl podporovat GMS opět zveřejnila ruská média. Podle těchto nových zpráv se očekává, že globální verze telefonu bude mít obchodní název Honor View 40. S tímto názvem se zároveň stane prvním přístrojem značky Honor, který po odtržení od společnosti Huawei bude nabízen s podporou GMS. Co je ale podstatné je fakt, že vydání modelu Honor V40 je už několikrát odloženo. Nyní je jeho představení na čínském trhu naplánováno na 22. ledna/januára, což je zítra.

Je pravděpodobné, že na čínském trhu bude ještě tento model nabízen bez podpory GMS. Důvodem k těmto domněnkám je fakt, že ruská média tvrdí, že první přístroje Honor s aplikacemi a službami Google by se měly objevit až ve druhém čtvrtletí letošního roku. Zároveň také není známo, kdy by měl být telefon Honor V40, potažmo Honor View 40, oficiálně představen na globálních trzích. Ale jako vždy je nutno tyto zvěsti brát s rezervou. Samotná značka Honor nic oficiálně nepotvrdila. Je možné, že podrobnější informace o globální verzi a případné podpoře GMS výrobce prozradí na zítřejší představovačce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.