Nový procesor Snapdragon 870 společnosti Qualcomm je oficiálně na světě. Ovšem o jeho přípravách se začalo mluvit už loni v říjnu/októbri, a to s tím, že bude připraven přímo na míru telefonům Oppo. Následně ale začínalo být zřejmé, že se o něj budou zajímat i další výrobci chytrých telefonů. Pravda je ale ta, že v souvislosti s jinými telefony se o tomto procesoru spíš hovořilo jako o dosud nevydaném čipsetu řady Snapdragon 800. Nyní už tedy hoďme spekulace za hlavu a podívejme se, co vlastně čerstvě představený čipset obnáší.

Pokud bychom chtěli jednoduše popsat nový procesor Snapdragon 870, možná by stačilo říct, že jde o přetaktovaný čipset Snapdragon 865+. Je postaven na 7nm výrobní technologii a využívá jádra Kryo 585, tedy jádra Cortex-A77. Hlavní jádro je taktováno na 3,2 GHz, což je o 100 MHz vyšší takt než u hlavního jádra modelu SD865+. Frekvence zbylých jader jsou stejné jako u SD865+. Výrobce opět vsadil na GPU Adreno 650, ale není zatím známo na jaké frekvenci běží.

K dispozici je i modem Snapdragon X55 5G, který podporuje sítě mmWave a sub-6 GHz. Dále zde najdeme podporu Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6 a nabíjení Quick Charge 4+. Čipset může podporovat 1440p displeje s obnovovací frekvencí až 144 Hz, nebo 4K obrazovky s obnovovací frekvencí 60 Hz. Podpora pro HDR10+ také nechybí. Zkrátka a dobře je to mírně vylepšená verze loňského vlajkového procesoru. Důvodem těchto úprav by mohla být výrazná poptávka výrobců chytrých telefonů, kteří volají po levnějších „vlajkových“ čipsetech pro své cenově dostupnější prémiové telefony. Víme také, že o tento procesor projevily zájem společnosti Oppo, OnePlus, Xiaomi, iQOO a Motorola. První telefony s SD870 by měly být uvedeny ještě v tomto čtvrtletí.