Tak to opravdu netrvalo dlouho. V podstatě okamžitě po dnešním představení nových procesorů MediaTeku se ozvali Realme a obratem potvrdili plány na použití jeho nejvýkonnější varianty. Jedním z prvních telefonů na trhu s čipsetem Dimensity 1200 se tak oficiálně stane Realme X9 Pro a šéfové firmy nás už pomalu začali krmit teasery a prvními informacemi. Datum vydání je ve hvězdách a není zcela jasné, zda bude Pro verze Realme X9 k mání hned spolu se základní. Pro dnešek se tak musíme spokojit s nicneříkajícím „Coming Soon“.

Analytici už mají podle zákulisních zdrojů poměrně jasno i ohledně vybavení Realme X9 Pro, které na papíře vypadá velmi slibně. Kromě již zmíněného procesoru Dimensity 1200 tak slibují i 12 GB LPDDR5 RAM (i když čipset oficiálně umí jen LPDDR4X…) nebo až 256 GB vnitřní paměti. Špatně nezní ani 6.4-palcový FullHD+ OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Případně 108 Mpx hlavní foto senzor doplněný o 13 Mpx telefoto a neznámý širokoúhlý senzor. I baterie s kapacitou 4500 mAh ja na úrovni a díky 65W technologii bude nabíjet jako namydlený blesk.

Šéf Realme pro Indii a Evropu, Madhav Sheth se navíc pochlubil i snímkem propagujícím velmi tenký profil nové řady Realme X9. Na něm je porovnání kupky šestice kreditních karet a právě nového telefonu. Že bychom se dočkali nové vlny soubojů o extra tenký telefon ? Vzpomínky na fantastické tenoučké Oppo R5 se 4.85 mm tloušťky z roku 2014 jsou ještě stále živé. Samozřejmě to bylo i díky na dnešní dobu zcela nedostatečné kapacitě baterie 2000 mAh, takže Realme se tomu určitě ani nepřiblíží. Ale v porovnání s konkurencí může překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.