Za dva dny bychom se měli dočkat nového vlajkového modelu značky Vivo a hovoříme samozřejmě o telefonech. Čínská značka se totiž v jiných oblastech zatím příliš neangažovalo, ale to by se pravděpodobně mělo velmi brzy změnit. Jeden z bloggerů na sociální síti Weibo sdílel velmi věrohodně vypadající informace, že Vivo připravují svůj vůbec první tablet. A protože jde o zdroj, který velmi nedávno sdílel reálný první promo plakátek na Vivo X60 Pro+, tak se mu dá i věřit. Vše tak nasvědčuje, že se na představovačce 21.ledna asi dočkáme nějakého toho překvapení.

Vivo si ostatně už v červnu nechali patentovat několik názvů jednoznačně poukazujících na diverzifikaci portfolia. Ať už hovoříme o dceřiné značce v případě IQOO Pad a IQOO Book, NEX Book či NEX Pad, případně vlastní Vivo Pad. Interpretace těchto názvů je tak poměrně jasná, i když pravděpodobně nedojde na všechny z nich a šlo spíše o blokaci jmen pro jistotu. O výbavě nového tabletu žádné konkrétní informace příliš nejsou, i když publikovaný údajný teaser ukazuje na připojitelný klávesnicový dok nebo dokonce i podporu 5G sítí.

Návrat tabletů na výsluní je v poslední době neoddiskutovatelným faktem, ke kterému jednoznačně přispěla koronavirová pandemie. Rozmach online výuky i práce z domova, případně nárůst poptávky po streamovacích zařízeních byl totiž masivní a výrobci si toho jsou samozřejmě vědomi. Letos se tak dočkáme možná druhé vlny tabletové popularity, i když pravděpodobně budou tentokrát hrát hlavní roli modely na platformě Windows. Tablet od Vivo tak může být jednou z prvních vlaštovek, protože podle analytiků prodeje 5G tabletů půjdou v roce 2021 výrazně nahoru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.