Minulý týden jsme se od korejského Samsungu v rámci veletrhu CES 2021 dočkali i krátkého videa, ve kterém byl vidět zatím neznámý model řady Samsung Galaxy s fotoaparátem integrovaným v displeji telefonu. Tato technologie se rozhodně letos stane hnacím designovým motorem celé řady výrobců telefonů a Samsung je tak jen dalším z řady. Podle všeho by tato technologie mohla debutovat s modelem Galaxy Note 21 Ultra za pár měsíců, protože vše ještě asi není připraveno k reálnému nasazení.

Samsung si už ale tuto technologii nechal patentovat u zodpovědného domovského úřadu v Jižní Koreji. Ochranná známka byla registrována 15.ledna a nese hrdý název UPC, tedy „Under Panel Camera“. Nemá tak (naštěstí) nic společného se známým poskytovatelem internetu v našich končinách. Tedy než jej nedávno spolkl Vodafone. Ochranná známku Samsungu jasně deklaruje, že se vše týká nejen telefonů, ale i notebooků a chytrých televizí. Firma tak má s touto technologií dalekosáhlejší plány a konečně se tak dočkáme naplnění slibů „full-screen“ displejů se vším všudy.

Prvenství u reálně prodávaných telefonů s fotoaparátem pod displejem si sice připsali ZTE s modelem Axon 20 5G, ale ten trhem prosvištěl bez většího zájmu a dobrých prodejních čísel. Přece jen se nejednalo o zcela špičkový model, který by byl na prezentaci revoluční technologie vhodný. ZTE to hodlají napravit druhou generací, ale do hry brzy vstoupí i další velcí hráči. Xiaomi a Oppo nám už své prototypy předvedli a velmi podobný patent vlastní i Huawei. Že by se už konečně podařilo vyřešit problém s podprůměrnými výsledky tohoto foto-řešení ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.