Naděje fanoušků dvojbloku Xiaomi / Redmi se upínají na únor, protože by kromě globální verze Mi 11 měly být představeny modely řady Redmi K40. Které budou určitě cenově dostupnější a vše ještě před pár dny přiživil šéf Redmi Lu Weibing, který slíbil cenu modelu se Snapdragonem 888 na úrovni 2999 juanů, tedy asi 462 dolarů. Doposud se předpokládalo, že tím myslí základní verzi, ale známý „leakster“ Digital Chat Station je trochu jiného mínění. A protože jeho informace se mýlí jen velmi zřídka, tak nám to nasadilo brouka do hlavy.

Digital Chat Station totiž tvrdí, že se cenovka 2999 juanů a čipset Snapdragon 888 vztahují k Redmi K40 Pro a základní verze telefonu tak bude mít jinou výbavu a logicky i nižší cenu. Doslova hovoří o „sub-flagship“ procesoru, tedy ne o zcela vlajkovém křemíkovém vybavení. Nabízí se tak využití zatím nevydaného Snapdragonu 870, o kterém se spekulovalo před časem. Po něm sice není zatím ani vidu ani slechu, ale jasné indicie vedly k jeho využití značkami jako Vivo, Oppo nebo Sony. Není tak potřeba žádné komplikované dedukce, aby po něm pravděpodobně sáhli i Redmi a Snapdragonem 870 vyřešili situaci.

Snapdragon 870 by měl primárně vycházet z architektury Snapdragonu 865 / 865 Plus a lišit se má v podstatě jen taktem hlavního nejvýkonnějšího jádra. To by mělo tepat na 3.2 GHz a stát se tak nejvýše taktovaným jádrem architektury Cortex-A77, protože Kirin 9000 má „jen“ 3.13 GHz. Při očekávaném nedostatku Snapdragonu 888 v prvních měsících letošního roku by tak tento čip mohl být velmi dobrou náhradou pro základní řadu Redmi K40. Výkonnostně stále patří do špičky, podporuje 5G sítě a v podstatě tak nemá při očekávané velmi příznivé ceně slabinu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.