Psal se rok 2018, kdy světlo světa spatřila řada Huawei Mate 20. Jednalo se o vlajkové telefony a ve své době patřily k tomu nejlepšímu na trhu. K dnešnímu dni mají za sebou tyto přístroje tři roky života a pro jejich majitele je tu podstatná, i když ne příliš příjemná zpráva. Společnost Huawei na svém Weibo účtu totiž oznámila, že telefony vyřadila ze seznamu zařízení, která budou dostávat pravidelné bezpečnostní aktualizace EMUI.

V praxi by to tedy mělo znamenat, že řada Huawei Mate 20 nebude aktualizována ani měsíčně a ani kvartálně. Jde konkrétně o modely Mate 20, Mate 20 Pro a Mate 20 X. Do řady ale spadá i model Mate 20 X 5G, který byl vydán na jaře roku 2019. Ten by ještě bezpečnostní aktualizace EMUI dostávat měl. Aktualizace by měla dostávat i globální verze Mate 20 Lite. Bude ale aktualizována jen čtvrtletně.

Je možná škoda, že Huawei tyto telefony vyjmul ze seznamu aktualizovaných zařízení, protože ani v dnešní době řada Mate 20 nepatří až tak úplně do starého železa. Telefony jsou osazeny procesorem Kirin 980, mají i zajímavý design a podporu rychlého 40 W nabíjení. Ani jejich foto výbava není špatná a v době vydání byly dokonce fotoaparáty považovány za naprostou špičku. Dokonce i v rámci výkonu patří telefony stále k těm schopnějším. Pokud jste tedy jejich majiteli, připravte se na to, že si teď jejich zabezpečení bude muset více hlídat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.