Přestože je společnost Huawei stále tvrdě zasažena americkými sankcemi, snaží se pracovat na vývoji nových telefonů a dalších zařízení. Některé z nich by se už brzy mohly objevit na trhu, tedy alespoň na tom čínském. Mohly by to být například nové nositelnosti. Huawei si totiž v Číně požádala o ochrannou známku pro název Nova Watch.

Žádost o ochrannou známku byla podána 11. ledna/januára letošního roku. Hodinky Nova Watch by tak mohly brzo doplnit řadu telefonů Huawei Nova, z nichž ty poslední byly oficiálně představeny na konci loňského roku. Produktová řada Nova je orientována jak svým designem, tak i cenou na mladou generaci a to, co v této řadě chybí jsou nositelnosti pro mladé uživatele. Navíc by i letos měl pokračovat trend výborné prodejnosti nositelností, takže tímto krokem Huawei určitě chybu neudělá.

Někteří z tipařů si myslí, že příprava hodinek řady Nova Watch je důsledkem toho, že společnost Huawei prodala svou dceřinku Honor a díky tomu přišla o některá zařízení ze svého portfolia. Tedy především o moderní designové hodinky s dobrou cenou. Tipaři také odhadují, že kromě hodinek budou do produktové řady Nova přidána i další chytrá zařízení. Jaké další produkty by mohly řadu rozšířit a nebo jaké parametry by mohly mít chystané hodinky Nova zatím není známo.