Asi není potřeba znovu připomínat, že společnost Huawei je poměrně tvrdě zasažena americkými sankcemi. Ty jí nedovolují používat hardware a software amerických firem. Tyto restrikce měly samozřejmě dopad i na její dceřinku Honor, která byla v tomto ohledu postižena stejně jako matka Huawei.

Ve druhé polovině loňského roku se začalo mluvit o tom, že značka Honor půjde do prodeje. Tato akvizice byla také před koncem roku uskutečněna. Díky tomu, že se značka osamostatnila, získala i možnost zbavit se amerických restrikcí a uvolnit si tak ruce pro možnost spolupráce s americkými firmami. Začala vyjednávat se společností Qualcomm o dodávkách procesorů Snapdragon a podle renomovaných ruských stránek Kommersant údajně začíná vyjednávat i se společností Google.

Dva na sobě nezávislé zdroje ruským novinářům potvrdily, že Honor připravuje novou řadu zařízení, která budou podporovat služby a aplikace Google. Nové telefony by tedy už neměly podporovat Huawei AppGallery, ta ale zůstane i nadále na stávajících zařízeních značky. Nová řada by údajně mohla být představena už někdy na jaře a telefony by se měly prodávat i v Rusku. Dohoda mezi Honorem a Googlem by tak mohla znamenat nárůst prodejů, a to zejména na evropských trzích. To, zda bude značka po osamostatně úspěšná by mohl prověřit i telefon Honor V40, který bude představen 22. ledna/januára. Tedy aspoň v to všichni doufají, protože jeho prezentace už byla několikrát odložena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.