Minulý týden potvrdil šéf značky Redmi, pan Lu Weibing, že řada Redmi K40 bude představena v průběhu příštího měsíce. Nicméně neoznámil konkrétní termín. Weibing také uvedl, že cena telefonů bude začínat na zhruba 463 dolarech a k ceně přidal i několik hlavních parametrů. V té chvíli hovořil o modelu s procesorem Snapdragon 888.

Pár dnů na to sdílí na čínském Weibo produktový manažér značky Redmi, pan Wang Teng Thomas, další informaci. Naznačuje totiž, že řada Redmi K40 bude mít víc než jeden telefon, který bude pohánět vlajkový Snapdragon 888. Mohlo by tak dojít k opakování situace z loňska, kdy Redmi uvedla na trh několik telefonů řady K30 v různých cenových relacích s různými parametry. Mezi nimi byly dva telefony s loňským vlajkovým čipsetem Snapdragon 865. Konkrétně šlo o modely Redmi K30 Pro a Redmi K30 Pro Zoom.

A jak by to tedy mohlo vypadat letos? Je možné, že prvním strojem s procesorem Snapdragon 888 bude Redmi K40 Pro. Druhým modelem s tímto čipsetem by tedy mohl být nástupce loňského K30 Pro Zoom. Ostatně tento telefon měl v podstatě stejné parametry jako verze K30 Pro, jen měl vylepšenou foto výbavu. Kromě telefonů s SD888 se očekává, že příští měsíc bude představena i standardní verze řady K40. U ní se počítá buď s novým čipsetem z dílen MediaTek a nebo novým Snapdragonem. Ale v tomto případě jde skutečně jen o spekulace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.