Společnost MediaTek zaznamenala loni poměrně slušný růst, a to především díky procesorům řady Dimensity. Představeno bylo hned několik čipsetů a na dalších nyní výrobce pracuje. Mezi těmi, které by se v dohledné době mohly dočkat svého představení je i procesor Dimensity 1100. Tipaři odhadují, že by mělo jít o mírně odlehčenou verzi modelu Dimensity 1200.

Z dřívějška víme, že právě Dimensity 1200 (MT6893) by mohl být představen ještě v tomto měsíci, protože MediaTek plánuje na 20. ledna/januára prezentační akci. Proslýchá se, že na akci ale bude představeno produktů více. Je tedy možné, že mezi nimi bude i novinkový procesor Dimensity 1100. Mluví se i o chystaném vlajkovém čipsetu Dimensity 2000, ale ten bude s nejvyšší pravděpodobností představen až v průběhu druhého kvartálu letošního roku.

Ovšem na příchod čipsetu Dimensity 1100 nyní upozorňuje i tipař Digital Chat Station na čínském Weibo. Podle něj bude chystaný procesor postaven na 6nm výrobní technologii a bude mít osm jader. Mělo by jít o čtyři jádra Cortex-A78 a čtyři jádra Cortex-A55. Maximální takt by měl dosáhnout na 2,6 GHz. Čipset by měl podle tipaře podporovat 108 MPix senzor hlavního fotoaparátu, rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 144 Hz. Dále pak operační paměť LPDDR4x a interní úložiště UFS 3.1. Celkově se zdá, že by mělo jít o procesor pro telefony střední třídy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.