Na začátku roku značka Honor potvrdila, že svou řadu Honor V40 představí dnes, tedy 18. ledna/januára. Ovšem na konci minulého týdne toto rozhodnutí změnila a uvedení přesunula na 22. ledna. Důvod odkladu není znám. A musíme konstatovat, že jde už o několikátý odklad, protože původně se čekalo představení těchto telefonů ještě na konci loňského roku.

Do prezentace tedy zbývají čtyři dny. A nezbývá než doufat, že bude uveden alespoň model Honor V40. To by mohlo dokazovat jeho zalistování pro předběžné objednávky na stránkách Suning a několika dalších čínských e-shopech. Na stránkách jsou k dispozici jak snímky telefonu, tak i soupis jeho hlavních parametrů. K tomu všemu se ještě na síti objevila údajná cena Honor V40. Tu najdeme na screenu faktury, která prý pochází ze skladu jednoho z prodejců. Cena na faktuře je 3999 jüanů, což je v přepočtu zhruba 618 dolarů.

Za tuto cenu bychom mohli očekávat telefon s 6,72 palcovým AMOLED displejem s rozlišením FullHD+, obnovovací frekvencí 120 Hz a vzorkovací frekvencí 300 Hz. Očekává se použití procesoru Dimensity 1000+, který momentálně patří mezi nejvýkonnější čipsety společnosti MediaTek. Hlavní fotoaparát by měl být trojitý se snímači 50 MPix, 8 Mpix a 2 Mpix. Přední kamera bude duální s 32 MPix a 16 MPix senzory. Hovoří se i o 4000 mAh baterii s podporou 66 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení. Snímač otisků bude integrován do displeje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.