Minulý týden začala společnost Asus pomalu upozorňovat na svůj chystaný herní telefon Asus ROG Phone 4. Vydala svou první upoutávku, podle které bude mít tento telefon vylepšené herní funkce pro skvělý herní zážitek. Krátce na to tipaři upozornili na baterii telefonu, která bude mít velmi solidní kapacitu 6000 mAh a navíc dostane i podporu rychlého nabíjení s výkonem 60 W nebo 65 W. Procesorem bude Snapdragon 888. Nu a nyní tu máme první reálnou fotku, která ale odhaluje jen zadní panel.

Fotku sdílí na Weibo tipař, který si říká WhyLab. Pokud bychom se zaměřili na design, tak můžeme konstatovat, že se oproti předchozí generaci příliš nezměnil. Čeho si ale nelze nepovšimnout je číslice 05. Je tedy možné, že Asus ROG Phone 4 se nakonec bude prodávat jako ROG Phone 5. A nebylo by se čemu divit, protože pro Číňany je 4 stejně nešťastné číslo jako pro nás 13. Proto se 4 v označení telefonů vyhýbají i jejich výrobci.

Logo ROG se přesunulo do levého dolního rohu a na pravé hraně je červené tlačítko. To by mohlo sloužit pro rychlé vyvolání herního režimu. Modul hlavního fotoaparátu je opět horizontální a má nepravidelný tvar. Fotoaparát by měl být trojitý a tipař se domnívá, že primární senzor bude mít rozlišení 64 MPix s technologií quad-Bayer. Samozřejmě nelze potvrdit pravost této fotky, takže tipařovy informace bereme s rezervou. Předpokládaný termín představení tohoto herního stroje je přelom března/marca a dubna/apríla.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.