Opět po týdnu je tu neděle. Dnes zasněžená a mrazivá. Dost dobrá chvíle na to se po obědě v teple domova mrknout na další díl naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny. Dnešní tři tipy budou opět tématicky zaměřené a společně si tak trochu zavaříme. V kuchyni.

Dnešní tři Vychytávky z Číny totiž při přípravě něčeho dobrého do zobáčku jako když najdete. A do vaření jídla můžete zapojit i své děti, na které jsme se zaměřili minulou neděli. Jak známo, děti si rády pochutnávají na tom, co sice není moc zdravé, ale ani my dospělí občas neodoláme hranolkům nebo popcornu. Ale abychom nezapomněli ani na zdravou stravu, náš třetí tip si mohou užít milovníci rýže.

Smažené dobroty z friťáku

Kdo by neznal starý dobrý fritovací hrnec, že? Nádoba plná přepáleného oleje, hranolky jakbysmet. Tyto doby jsou naštěstí už dávno pryč a k mání jsou i fritovací hrnce, které pamatují na zdravější přípravu smažených dobrot. Jedním z nich je i friťák značky Midea. V této fritéze není třeba používat olej, smažení totiž zajišťuje horký vzduch. Proto by si jej mohli užít i zastánci zdravé stravy. Připravit se v tomto hrnci dají nejen hranolky, ale třeba i smažené kuře nebo cibulové kroužky. Fritézu značky Midea můžete nyní pořídit za 108 dolarů.

Popcorn jako v kině

Kina, divadla a podobné kulturní stánky jsou zavřené. A mnozí z nás, kteří si při sledování filmů zvykli na nezbytný kornout popcornu smutní. Není to nutné. Stačí si pořídit „popcornovač“. Jde v podstatě o jednoduchou mašinku, do které nalijete trochu oleje a nasypete kukuřici. Tento popcornovač má navíc i míchací systém, který už upraženou kukuřicí promíchá. Ve spodní části je miska, na kterou hotový popcorn propadne. Tu pak jednoduše vyjmete a můžete si pustit svůj oblíbený film. Součástí balení je odměrka na olej a na dávku kukuřice. Popcornovač je nyní v bleskovém prodeji, takže jeho cena spadla na zajímavých 107,99 dolaru. Navíc je k mání ve francouzském skladu.

Rýže jako od čínské babičky

Po smažených hranolkách a popcornu si na závěr dnešního kulinářského okénka dáme něco, co lze považovat za jednoduchou a zdravou stravu. Je to rýže. Konzumuje se po celém světě ve velkém množství, ale mnozí začínající kuchaři si dělají vrásky s její přípravou. Nejjednodušším možným způsobem, jak rýži uvařit je použití rýžovaru. Tedy elektrického hrnce na rýži. Kromě uvaření rýže tento hrnec zvládne ohřát i porci zeleniny nebo dříve připraveného masa. Hrnec je malý, snadno přenosný a mohl by se hodit třeba i studentům pro jednoduchou přípravu jídla na kolejích. A nebo všude tam, kde potřebujeme snadno a rychle uvařit nebo ohřát jídlo. Jeho cena není vysoká a aktuálně se dá tento rýžovar pořídit jen za 44,11 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.