Společnost Samsung má představení své vlajkové řady Galaxy S21 zdárně ta sebou. Všechny telefony mají výtečné parametry. Ovšem marná sláva, prim v této trojici hraje model Galaxy S21 Ultra. Jeho foto výbava je vynikající, alespoň tedy papírově, a navíc výrobce tomuto telefonu přidal i podporu stylusu. Stylus ovšem není součástí balení a ti, kteří po něm zatouží, si jej budou muset samostatně dokoupit.

To se samozřejmě ale dalo očekávat. Pokud jste si pořídili model Samsung Galaxy S21 Ultra a chtěli byste využít výhod podpory stylusu, máte dvě možnosti. Buď si pořídit stylus S Pen, který byl současně s telefonem představen. Nebo si můžete počkat na verzi S Pen Pro. Ta ale bude na trh uvedena až později, ale zato půjde o stylus větší a bude mít i více funkcí.

Je důležité také poznamenat, že nově uvedený stylus S Pen je pasivní. To znamená, že není napájen baterií a nemá proto podporu Bluetooth. Přesto díky technologii Wacom dokáže model Galaxy S21 Ultra detekovat po stisku tlačítka stylusu, že uživatel chce pero použít a proto vyvolá potřebné akce. Stylus ovšem musí být blízko displeje. Stylus S Pen Pro by měl být podstatně větší a měl by také podporovat Bluetooth. Tato verze stylusu by měla být navíc i kompatibilní s dalšími Galaxy zařízeními. Kolik ovšem bude stylus S Pen Pro stát a kdy přesně bude uveden na trh není dosud známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.