Herní telefony ROG Phone společnosti Asus už můžeme vnímat jako herní legendu, která rozjela boom herních strojů. Letos bychom se mohli už pomalu začít těšit na jejich čtvrtou generaci. Výrobce už nesměle pouští na sít informace o některých parametrech letošního modelu. Víme zatím, že Asus ROG Phone 4 by měl mít vylepšené herní funkce pro skvělý herní zážitek.

Dnes se zaměříme na to, jakou dostane Asus ROG Phone 4 kapacitu baterie. Ta by měla navazovat na modely druhé a třetí generace, které byly vyzbrojeny 6000 mAh akumulátorem. To, že i u letošního modelu zachová výrobce stejnou kapacitu je jistě fajn. Jde přece jen o herní telefon. Navíc by mělo jít i o vlajkový stroj a 6000 mAh baterii najdeme jen u minima prémiových telefonů.

Navíc by tato obří baterie měla mít podporu rychlého nabíjení. O tom, jak rychlé bude informuje na čínském Weibo známý tipař Digital Chat Station. Ten tvrdí, že u ROG Phone 4 půjde o duální baterii a měla by mít podporu rychlého nabíjení s výkonem 60 W nebo 65 W. Toto nabíjení by mělo dobít akumulátor rychleji, než například u předchozího modelu ROG Phone 3. Ten totiž podporuje „jen“ nabíjení s výkonem 30 W. Tipař také srovnává kapacitu baterie a rychlost nabíjení konkurenčních strojů Black Shark 4 a Red Magic 6. Oba telefony by měli mít duální baterii s celkovou kapacitou 4500 mAh, ale budou podporovat nabíjení s výkonem 120 W.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.