Doslova s velkou slávou a očekáváními by před pár dny představen herní telefon iQOO 7. Jde o vlajku s procesorem Snapdragon 888. K tomu výrobce přidal několik nových herních funkcí a milou třešničkou na dortu je podpora super rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Papírově by měl být telefon díky tomu plně nabit za 15 minut.

To je samozřejmě velká věc a mnozí fanoušci, kteří o koupi herního iQOO 7 uvažují, čekají na potvrzení z běžné praxe, zda rychlost nabíjení v reálu odpovídá tomu, co deklaruje výrobce. Této výzvy se chytil nám dobře známý tipař Digital Chat Station a telefon otestoval. Dodejme ještě, že iQOO 7 má baterii s kapacitou 4000 mAh. A jak testování rychlosti nabíjení dopadlo?

Tipař potvrdil, že se telefon opravdu nabije z nuly na 100% za 14 minut. Nabití z jednoho procenta na 51% trvalo pouhých 5 minut. Na 87% se telefon nabil za 10 minut. Tipař navíc dodává, že poté, co je akumulátor plně nabit, se nabíjení po dvou minutách vypne. Je ještě důležité doplnit, že výkon nabíjení není po celou jeho dobu plných 120 W. Po zhruba prvních sedmi minutách nabíjení výstupní výkon klesne na 105 W a následně na 90 W. Lze tedy potvrdit, že výrobce při představení telefonu nepřeháněl a skutečně jde o momentálně nejrychlejší nabíjení na trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.