Jistě si vzpomenete na loňskou honbu za prvenstvím v uložení přední kamery pod displej. Mnoho výrobců chytrých telefonů hlásilo, že na takové obrazovce pracují. Někteří, jako například Oppo, dokonce předvedli své prototypy. Ovšem takto uložené kamery, respektive výstupy z nich měly k dokonalosti daleko. Pak se z čistajasna objevila upoutávka společnosti ZTE, která tvrdila, že mají pro komerční použití připraven světově první telefon s kamerou pod displejem.

Tím prvním telefonem byl v září/septembri představený ZTE Axon 20 5G. Parametry telefonu spadaly do střední třídy a dokonce ani nová technologie kamery pod displejem nevystřelila jeho cenu do závratných výšin. Nu a letos bychom se měli dočkat druhé generace tohoto přístroje. Dnes to na čínském Weibo potvrdil šéf sekce mobilních zařízení ZTE, pa Ni Fei. Dokonce tvrdí, že příchod tohoto telefonu druhé generace můžeme očekávat už brzy.

Ni Fei ale nezveřejnil žádné podrobnosti o tomto chystaném telefonu. Není dokonce ani známo, pod jakým názvem by se mohl telefon prodávat. V úvahu by připadal například model Axon 30 nebo Nubia Z30. O těchto telefonech se totiž už loni zástupci ZTE zmiňovali jako o budoucích vlajkových lodích. Oba telefony by měl pohánět procesor Snapdragon 888. A pokud by měl být tento vlajkový stroj s kamerou pod displejem představen v dohledné době, je pravděpodobné, že o něm brzy uslyšíme víc.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.