Už v minulosti jsme se mnohokrát mohli přesvědčit, že jablečný mor je vysoce nakažlivý a nebezpečný. Velké značky totiž velmi rády slepě přebírají některá nesmyslná rozhodnutí Applu a zákazníkovi pak zbydou jen oči k pláči. Zatím poslední zhovadilostí je odstranění nabíječky z balení nových telefonů, pod záminkou pseudo-ekologických důvodů. Tomu samozřejmě věří jen velmi naivní jedinci, protože velkým firmám jsou podobná témata reálně upřímně ukradená a používají je jen jako laciné PR. První na ráně je vždy zisk a u konkurence je tomu stejně.

V posledních týdnech jsme se tak dočkali odstranění nabíječky třeba v balení Xiaomi Mi 11 nebo čerstvě i u nových Samsungů řady S21. U obou gigantů je pokrytectví ještě o to vtipnější, že si z Applu hned po vydání iPhone 12 dělali právě z absence nabíječky žerty. Dnes už tyto vtípky na sociálních sítích nenajdete, protože je raději stáhli… A tak mají už jen tu drzost argumentovat, že podobný tah je v zásadě „podporou komunity“, jak píší v posledním tiskovém prohlášení. Pro jistotu nová balení Samsungů nemají ani sluchátka, ale ta asi chybí málokomu, protože šlo vždy o velmi pofidérní kvalitu.

A vše se podle všeho neomezí jen na špičkové modely, protože korejská firma už deklarovala plány na postupné odstraňování nabíječek v podstatě ze všech balení telefonů Galaxy. Vše sice nemá jasný časový rámec, ale v podstatě nikdo nepochybuje, že k tomu dojde už velmi brzy. Samotní uživatelé pak vše v drtivé většině komentují negativně a internet je jako vždy zdrojem velmi vtipných poznámek. Asi tou nejpříhodnější je suché konstatování, že vlajkové Samsungy S21 mají stejně na dnešní high-end extrémně pomalé nabíjení a novou nabíječku tak opravdu ani nevyužijete…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.