Včera měla společnost Samsung svůj velký den. Představili totiž svou vlajkovou řadu Galaxy S21. Žádné velké překvapení se ale nekonalo, protože informace o všech třech telefonech proudily na sít už poměrně dlouho. Oficiální prezentace přístrojů tak vlastně jen potvrdila jejich už známé parametry. Ovšem kromě telefonů včera spatřily světlo světa i sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro, která bez nadsázky patří mezi prémiové nositelnosti.

Výrobce tvrdí, že nová TWS sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro patři k tomu nejlepšímu, co mohou v tomto segmentu nabídnout. Mají špičkové parametry a také cenu. Design nabíjecího boxu i sluchátek samotných je elegantní, stejně jako jejich barvy. Nabízeny budou ve třech barevných variantách, a to Phantom Black, Phantom Silver a Phantom Violet.

Hlavní parametry a funkce

Samozřejmě vzhled je jedna věc, ale pro uživatele jsou možná důležitější parametry a funkce. A ani tady výrobce nešetřil. Sluchátka jsou vybavena 11 mm basovým reproduktorem pro hlubší basy a 6,5 mm výškovým reproduktorem pro ostré výšky s minimálním zkreslením. Využita je i technologie prostorového zvuku 360 Audio a technologie Dolby Head Tracking.

Pro čistý přenos hlasu při telefonování přidal výrobce 3 mikrofony se snímačem vibrací. Ty by měly dokonale selektovat okolní šum. Technologie Wind Shield by zas měla potlačit šum větru. Samsung dokonce hovoří o tom, že jde o dosud nejinteligentnější systém potlačení okolního šumu, který byl kdy použit u TWS sluchátek. Přidána byla i certifikace IPX7.

Mezi zajímavé funkce patří i Auto Switch, která umožňuje přepínání mezi jednotlivými produkty ekosystému Samsung. Můžete tedy například sledovat film na tabletu a zároveň přijmout telefonní hovor ze svého Samsung telefonu. Sluchátka by měla nabídnout také dlouhou výdrž. Po úplném nabití vydrží sluchátka až 8 hodin přehrávání hudby. Při použití boxu s funkcí bezdrátového nabíjení se tato doba může prodloužit až na 20 hodin. Při zapnuté funkci potlačení šumu se doba zkracuje na 5 hodin, respektive 13 hodin. Pět minut nabíjení vystačí na hodinu používání. Cena sluchátek Samsung Galaxy Buds Pro je pro evropský trh nastavena na 229,99 euro, na českém trhu přijdou sluchátka na 5990 Kč. prodeje začínají už dnes, tedy 15. ledna/januára.