Docela nedávno se na síti objevila informace, že Motorola připravuje svůj vlajkový telefon, který by měl dostat název Motorola Edge S. Jeho představení je prý už na spadnutí, ale zatím se o parametrech jen spekuluje. Šéf čínské mobilní sekce Lenovo na Weibo naznačoval, že chystaný telefon bude vybaven procesorem z řady Snapdragon 800.

A protože se nezmínil, který konkrétní typ bude u telefonu Motorola Edge S použit, rozjela se vlna tipů a odhadů. Někteří z tipařů vsázeli na Snapdragon 888, jiní zas odhadovali, že půjde o Snapdragon 865. Nyní se zdá, že by to nakonec mohlo být všechno úplně jinak. Nám dobře známý tipař Digital Chat Station totiž na Weibo hlásí, že se ve skutečnosti bude jednat o zbrusu nový procesor řady Snapdragon 800. Neuvádí ale jeho název a ani parametry.

Takže kolo spekulací se znovu roztáčí. Podle prvotních odhadů by mohlo jít o Snapdragon s kódovým označením „Shima“. O něm se totiž už nedávno taky mluvilo. Procesor by měl být postaven na 5nm výrobní technologii společnosti Samsung a měl by mít osm jader. Hlavní jádro Cortex-A78 je taktováno na 2,70 GHz. Další tři jádra Cortex-A78 pracují na frekvenci 2,36 GHz a zbylá čtyři jádra Cortex-A55 běží na 1,8 GHz. Na postu GPU bychom měli najít Adreno 660. Tento procesor by mohl být levnější variantou vlajkového Snapdragonu 888. Ale abychom jen nespekulovali, můžeme na čínské síti najít i oficiální upoutávku na nový telefon Motorola. Hlavním motivem upoutávky je obrázek procesoru, takže by i tento teaser mohl podpořit spekulace o novém čipset Snapdragon.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.