Zaujal vás na veletrhu CES 2021 velmi zajímavý model výsuvného LG Rollable ? Tak to nejste sami, protože jde o líbivý design, který slibuje i reálně vysokou využitelnost. LG se tímto kouskem pokouší inovovat použití ohebného displeje a nabídnout alternativu k existujícím ohebným modelům konkurence, ať už „tabletovým“ nebo „véčkovým“ designovým řešením. A protože už v Las Vegas ukázali i funkční prototyp, tak se mezi fanoušky začal šířit optimismus, že by možná mohl být telefon už brzy představen.

Toto nadšení dnes na sociálních sítích zchladil jeden z dobře informovaných zákulisních zdrojů. Ten se totiž podělil o reálné předpokládané datum vydání. A zářijový termín je ještě tou optimističtější variantou, protože možné je až poslední čtvrtletí letošního roku. To je ještě pořádně daleko, takže se samozřejmě ještě vše může několikrát změnit. Nejde také o nic oficiálního a jako vždy tak můžeme jen doporučit vše brát s lehkou rezervou a despektem. LG ale opravdu obvykle nepatří k nejrychlejším výrobcům a tak je podobný termín asi pravděpodobný.

A pokud se snad i ve výhledu dlouhého čekání stále mlsně olizujete, tak zbývá zmínit ještě jeden drobný detail. LG Rollable totiž rozhodně nebude nic levného a podle našich informací by měla cena překonat i první generaci ohebných telefonů. Konkrétně se zmiňuje pro americký trh velmi lidová suma 2560 dolarů, takže si asi raději necháme zajít chuť. Tvůrci navíc údajně ještě stejně musí vyřešit některé neduhy ohledně výdrže mechanických součástek nové technologie a kdo ví, jak vše nakonec dopadne. Ale i tak má prostě LG Rollable vysoký potenciál.