Xiaomi velmi čerstvě představili novou verzi své systémové nadstavby MIUI 12.5 a jako první ji samozřejmě dostanou nové modely vlajkové řady Mi 11. Na čínském trhu už ale pomalu probíhá i aktualizace dalších modelů značky a globální varianty by měly následovat také poměrně záhy. Ale práce softwarových vývojářů nikdy neustává a vývoj MIUI 13 tak už zdárně pokračuje. K jeho vydání by mohlo teoreticky dojít někdy ve druhém čtvrtletí 2021 a šikulové z fóra XDA Developers o něm zjistili některé zajímavosti rozpitváním aktuálního zdrojového kódu.

K vidění jsou totiž ve spojitosti s MIUI 13 některé velmi interesantní názvy telefonních modelů. Podle všeho by totiž nová verze systému mohla dorazit třeba s dlouho očekávaným designovým Mi MIX 4 nebo dalším malým překvapením v podobě Mi Note 11. Spekulace ohledně Mi MIX 4 v podstatě neustaly nikdy a jde o jeden z nejvíce žádaných kusů, ale Mi Note 11 čekal asi málokdo. Plnohodnotného člena této řady jsme se dočkali s Mi Note 10 v roce 2019 a loni pak jen „udržovacího“ modelu Mi Note 10 Lite. Že by návrat oblíbené série ze zimního spánku ?

To o eventuálním příchodu Mi MIX 4 nepochybuje asi nikdo a jediná otázka je kdy. Řada Mi MIX musí vždy přijít s něčím revolučním, takže asi není od věci čekat, že půjde o premiérový model Xiaomi s fotoaparátem integrovaným pod displejem. Zákulisní čínské zdroje uvádí, že továrny BOE a Huaxing už jedou na plný výkon s produkcí OLED panelů s integrovanými fotoaparáty. K zákazníkům by se pak měly telefony s touto technologií dostat ve druhé polovině letošního roku. Samotné MIUI 13 bude asi představeno v dubnu, ale do reálného nasazení mu to také potrvá déle. Takže vše sedí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.