Společnost Huawei jako každoročně, tak i letos chystá svou produktovou řadu P. Podle odhadů tipařů se očekává, že řada Huawei P50 by měla být představena v první polovině letošního roku, ale stále je kolem těchto telefonů spousta nezodpovězených otázek. A to hlavně ohledně procesoru, kterým budou telefony vybaveny. Tak nějak se sice počítá s tím, že si výrobce pro tento případ odložil procesory Kirin 9000. Má jich ale omezené množství.

Do této chvíle bylo také otázkou, na jakém operačním systému řada Huawei P50 vlastně poběží. Víme, že letos by už měl být připraven systém Harmony OS pro vybrané telefony a víme také, že plnohodnotný Android je pro Huawei telefony stále nedostupný. Na svém twitterovém účtu se na toto téma vyjadřuje tipař Yash Raj Chaudhary, který je pověstný svými poměrně spolehlivými odhady souvisejícími s Huawei.

Tipař tvrdí, že řada Huawei P50 bude využívat jak systém Harmony OS, tak Android. Tedy abychom byli zcela přesní. Na globální trhy půjdou dvě verze telefonů, jedna s Harmony OS, druhá s Androidem. Na čínském trhu se bude prodávat jen verze s Harmony OS. Není ale jasné, zda si uživatelé už při objednávce telefonu budou moci vybrat, který operační systém chtějí. Nebo budou oba systémy přímo nainstalovány a uživatelé mezi nimi budou moci přepínat. Tipař dále tvrdí, že model P50 Pro bude osazen Kirinem 9000 s 8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. V případě standardní verze P50 se spekuluje o použití čipsetu Kirin 9000E s 6/8 GB RAM a 128/256 GB vnitřní paměti. Představení by podle tipaře mělo proběhnout na konci jara a nebo později.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.