Už jen pár dnů nás dělí od vůbec první představovačky značky Honor po kategorickém odstřihnutí od mateřského Huawei. Ta proběhne 18. ledna a bude na ní veřejnosti představen nová řada telefonů Honor V40. K němu se váže celá řada (často poměrně nereálných) očekávání, protože v podstatě není možné, aby ještě tyto telefony opravdu akcentovaly samostatnost značky. Dnes ale některé spekulace potvrdil oficiální účet firmy na sociální síti Weibo, takže si můžeme něco odškrtnout ze seznamu.

Už před pár týdny se spekulovalo, že Honor V40 bude mít velmi pokročilý displej, který by měl nabídnout dotykovou samplovací frekvenci 300 Hz. Dnes jsme se dočkali potvrzení, takže půjde opravdu o velmi citlivý kousek. Podle dostupných informací zákulisních zdrojů by tento displej měl pocházet ještě ze zásob a kontaktů Huawei a asi půjde o stejný 10-bitový panel, který má Huawei Nova 8 Pro. Teoreticky tak půjde o OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, rozlišením 2676 x 1236 pixelů a 800 nity maximálního jasu. To nezní rozhodně vůbec špatně.

Z již existujících záznamů několika certifikačních agentur už také víme, že telefon bude podporovat až 50W bezdrátové nabíjení a v balení by měla být 66W nabíječka pro nabíjení klasické. Ve spojitosti s použitým procesorem se nejčastěji skloňuje Mediatek Dimensity 1000+, ale jistého není nic. Některé zdroje totiž lehce fabulovaly o využití procesorů jak od Mediateku, Qualcommu a Huawei. To se ale nejeví jako pravděpodobné, i když překvapení jsou stále možná. Jednotlivé verze Honor V40 se od sebe podle našeho odhadu budou lišit spíše jen sestavou fotoaparátů. Ale vše uvidíme černé na bílém až za pár dnů.