Před pár dny se k nám dostaly první informace o chystaném herním stroji Black Shark 4. Samozřejmě tedy kromě těch, že se výrobce jako další v řadě chystá použít vlajkový procesor Snapdragon 888. Navíc je nyní potvrzena i baterie s kapacitou 4500 mAh a rychlé nabíjení s výkonem 120 W. I z toho mála se zdá, že telefon bude skutečně zajímavým přírůstkem v segmentu herních přístrojů. To potvrzují i Antutu testy, kterými nedávno prošel.

A protože Black Shark 4 nasbíral v benchmarkových testech Antutu dosud nejvyšší skóre 788505 bodů je potřeba se s tímto výsledkem pochlubit. A to také na čínské síti generální ředitel Black Shark učinil. Dodal také, že je to výsledek sice velmi slušný, ale že by v rámci výkonu chystaného telefonu chtěli atakovat hranici 800 tisíc bodů. Nu, ambice je to obrovská, ale jak víme, jde o syntetické testy. Běžná praxe může být nakonec jiná. To ukáže až čas.

Abychom mohli porovnat Antutu výsledek „herního žraloka“ pojďme se mrknout, jaké skóre mají i další přístroje se Snapdragonem 888, které už testy Antutu prošly. Xiaomi Mi 11 získal 708425 bodů, iQOO 7 pak 752935 bodů a zatím nepředstavený model Oppo Find X3 má 771491 bodů. Ve srovnání s tím je už teď Black Shark 4 nekorunovaným králem benchmarku. Stále ale nevíme, kdy přesně bude toto výkonnostní monstrum představeno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.