I když situace mobilní divize Huawei není zrovna z nejrůžovějších, tak to zdaleka neznamená, že by čínská firma házela flintu do žita. Embargo neembargo, snaha kreativních mozků Huawei pokračuje dále a dnes jsme měli možnost vidět další jejich velmi zajímavý patent. Ten byl podán u čínského úřadu na ochranu duševního vlastnictví (CNIPA) a publikován pak dnes 12. ledna ráno. Informace o něm přinesli staří známí z LetsGoDigital, kteří vše pečlivě rozkreslili a navíc ještě rovnou vyrobili i render předpokládaného vzhledu telefonu.

Patent telefonu s logem Huawei vypadá velmi zajímavě a od ostatních současných modelů se odlišuje několika výraznými designovými prvky. Na první pohled zaujme tenoulinká lišta v rámečku nad displejem, která je využita pro zobrazení stavových základních informací. Displej je tak konečně opravdu full-screen v každé situaci, protože se využívá plně jen na zobrazování obsahu. Zajímavé řešení. Velmi prominentní je i masivní modul zadního fotoaparátu se čtveřicí senzorů, který navíc velmi výrazně vystupuje i při pohledu z profilu. Nejsem si jist, zda je to zrovna líbivý design, ale názory se mohou lišit.

Nikde není k vidění ani jakákoli selfie kamerka, takže je v podstatě potvrzeno, že se jedná o model využívající technologie s její integrací přímo do displeje. Žádné další detaily k dispozici o případném telefonu samozřejmě nejsou a jako vždy v souvislosti s patenty musíme zmínit, že je vždy vysoká šance, že patent nikdy reálně nespatří světlo světa a masovou produkci. Osobně ale pokládám zejména tenkou stavovou lištu v rámečku za zajímavý nápad a vůbec bych se za existenci něčeho podobného nezlobil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.