Asi by bylo nošením dříví do lesa, kdybychom znovu připomínali, že vlajkový telefon Xiaomi Mi 11 má na čínském trhu svou premiéru už nějaký ten pátek za sebou. Co má však má před sebou je představení pro globální trhy. Dále se také čeká na model Mi 11 Pro a v neposlední řadě i na „odlehčený“ Xiaomi Mi 11 Lite.

Dnes se mrkneme na to, kdy by mohl být telefon Xiaomi Mi 11 Lite představen. Protože je tato informace úplně čerstvá a není oficiálně potvrzená, neočekávejte nějaký přesný termín.  Musíme se spokojit se zvěstí, že tento model bude představen zároveň s globální verzí Mi 11. U Mi 11 Lite by tak mělo jít rovnou o globální debut. A dokonce ani tipaři si nyní netroufají odhadovat nějaký určitý termín, ale vycházejí z informace, že Mi 11 Lite by měl být jedním z devíti telefonů, které Xiaomi hodlá představit v prvním kvartálu letošního roku.

A co zatím o modelu Mi 11 Lite víme? Především to, že má za sebou indickou certifikaci BIS a americkou FCC. Z nich plyne, že půjde o LTE zařízení s 4150 mAh baterií s rychlým 33 W nabíjením. Telefon by měl běžet na MIUI 12 a bude podporovat Bluetooth 5.1. Dále se dá z certifikačních výpisů vyčíst, že k dispozici by měly být dvě paměťové verze, a to s 6 GB RAM a 64 GB interního úložiště a 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Tipaři dále odhadují, že telefon bude pohánět procesor Snapdragon 732G a hlavní fotoaparát budou tvořit tři snímače.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.