Nový rok se utěšeně rozjíždí a utěšeně přibývají i telefony, které pohání vlajkový procesor Snapdragon 888. Valná většina výrobců chce totiž letos své vlajky představit dřív než loni. Na podobný krok se chystá i značka Redmi v rámci představení telefonu s čipsetem Snapdragon 888, ten se s nejvyšší pravděpodobností bude jmenovat Redmi K40 Pro. Víme, že na něm pracují, ale zatím nebylo vůbec jasné, kdy by se tento telefon mohl objevit na scéně.

Přesný termín představení řady Redmi K40, potažmo tedy i vlajkového Redmi K40 Pro, stále neznáme. Ale díky zprávě, kterou na čínském Weibo sdílí šéf Redmi, pan Lu Weibing víme, že by se tak mělo stát už v příštím měsíci. A víme také, že prémiový model bude mít kromě Snapdragonu 888 také plochý displej. Ten Weibing označil za „nejdražší plochou obrazovku“. Těžko říci, co přesně bychom si pod tímto označením měli představit. Mohl by to být třeba AMOLED plochý displej? Nebo snad plochý LCD displej s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz?

Weibing dále potvrdil i baterii s kapacitou větší než 4000 mAh. O tom, jak rychlé nabíjení bude akumulátor podporovat se sice nezmiňuje, ale tipaři odhadují, že by to mohlo být nabíjení s výkonem 33 W. A jak se říká, nakonec přichází to nejlepší. Šéf Redmi tvrdí, že cena tohoto telefonu bude začínat na 2999 jüanech, což jsou v přepočtu zhruba 463 dolary. A pokud bude nakonec tato cena reálná, tak určitě půjde o velmi zajímavé zařízení, a to nejen v rámci parametrů, ale i jeho ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.